Firma „ALMALUX”  powstała w 2009 roku. Początki istnienia firmy związane były z rozszerzeniem wieloletniej współpracy z firmą MALFARBktóra była dostawcą farb do produkcji figur dekoracyjnych w firmie rodzinnej właściciela. Na początku zajmowaliśmy się kompleksową obsługą firm budowlanych, klientów indywidualnych i zakładów produkcyjnych. Oferta nasza skupiona była na dostawach systemów ociepleń, farb deko i farb wodnych do produkcji figur dekoracyjnych.

Rok 2010 był kontynuacją współpracy z firmą MALFARB. Zostaliśmy jej autoryzowanym dystrybutorem w zakresie dostaw i obsługi klientów indywidualnych, firm wykonawczych i inwestycji. W miarę nawiązywania kontaktów i zacieśniania współpracy z firmami wykonawczymi następował rozwój firmy i zwiększanie oferty produktowej.

Rok 2011 był dla naszej firmy rokiem przełomowym. Zostaliśmy członkiem grupy GHB. Członkostwo w tej, drugiej co do wielkości grupie zakupowej w branży materiałów budowlanych w Polsce, pozwoliło na bardziej dynamiczny rozwój, lepszą obsługę i możliwość konkurowania na wymagającym rynku dostawców materiałów budowlanych.

W roku 2012 podpisaliśmy umowę dystrybucyjną z renomowanym dostawcą farb i systemów barwienia holenderską firmą Van Wijhe Verf właścicielem globalnej marki RALSTON i holenderskiej WIJZONOL. Dzięki temu uzyskaliśmy możliwość zaoferowania farb klasy Premium i nawiązania współpracy z architektami i dekoratorami wnętrz.

Rok 2013 to kolejne kroki w zdobywaniu doświadczenia i wzbogacaniu naszej oferty. Wprowadziliśmy do sprzedaży produkty duńskiego producenta zapraw klejowych, fug, systemów hydroizolacji i mas podłogowych MIRA. Zostaliśmy autoryzowanym dystrybutorem polskiej firmy SEMPRE, producenta farb, tynków, systemów ociepleniowych i dekoracyjnych.

W roku 2014 powiększyliśmy naszą ofertę o kolejny system kolorowania farb i tynków. Postanowiliśmy zaoferować naszym klientom produkty firmy Henkel Polska w marce CERESIT, VISAGE, INSTYLE. Tym samym zostaliśmy dostawcą 4 systemów kolorowania farb i tynków. Pozwoliło to zaoferować produkty w systemach kolorowania począwszy od realizacji dużych inwestycji jak i spełnienia oczekiwań indywidualnych inwestorów i ich odmiennych wymagań.

Nasza chęć nauki i poznawania produktów w zakresie dekoracji wnętrz mobilizuje nas w roku 2015 do zapoznania się i wprowadzenia do oferty produktów marki OIKOS. Tynki i farby dekoracyjne tego światowej klasy producenta pozwalają nam na uzupełnienie oferty naszym wymagającym klientom.